četrtek, 18. april 2024

četrtek, 23. april 2015, ob 8.15 uri, ogledov: 4790

Planinska noč knjige z avtorji in presenečenji Planinske založbe

Planinska kultura |
Odbor za založništvo in informiranje | Planinski vestnik |
Planinska zveza Slovenije se letos prvič pridružuje vseslovenskemu praznovanju s knjigo - Noči knjige, ki 23. aprila 2015 pokaže svojo knjižno moč po vsej državi in še onkraj meja. Na sedežu PZS v Ljubljani bomo v družbi avtorjev slikovito predstavili nova vodnika Julijske Alpe: Skupini Mangarta in Jalovca (Jože Drab) in Razširjena slovenska planinska pot (Gorazd Gorišek) ter se s člani uredniškega odbora Planinskega vestnika poklonili 120-letnici najstarejše slovenske revije. Obiskovalce razveselimo tudi s posebnimi nočnimi ugodnostmi Planinske založbe. Dobrodošli v dobri družbi!
Premierno slovensko Noč knjige je lani na svetovni dan knjige pod častnim pokroviteljstvom Slovenske nacionalne komisije za Unesco soustvarilo 79 krajev – in ničkoliko knjižnih zanesenjakov – po Sloveniji in v zamejstvu. Mednarodni dogodek, ki knjigo in branje postavlja na piedestal gradnikov zdrave družbe, je že leta 2014 nagovoril vse generacije bralcev, letos pa bo 475 prireditev v 135 krajih od Goričkega do Pirana in še malo onkraj v viru ustvarjalnosti, radovednosti in praznovanju s knjigo povezalo okoli 100.000 ljudi, tudi številne planince - zato lepo vabljeni, da se nam 23. aprila pridružite na sedežu PZS v Ljubljani.

PLANINSKA NOČ KNJIGE – 23. 4. 2015

Planinska zveza Slovenije, Dvorakova 9, Ljubljana (1. nadstropje – velika sejna soba)

19.00 Jože Drab: JULIJSKE ALPE
V fotografiji in besedi po osrednjem slovenskem pogorju ter predstavitev knjige Julijske Alpe: Skupini Mangarta in Jalovca, klasičnega vodnika po osrednjem slovenskem pogorju – na popolnoma prenovljen način!

20.00 Gorazd Gorišek: BISERI GORA
Gorniško predavanje o kopnih turah, zimskih vzponih in obiskovanju gora z otroki ter predstavitev knjižnega prvenca Razširjena slovenska planinska pot, novembra 2014 izbranega za najlepšo slovensko poljudno knjigo.

21.00 PLANINSKI VESTNIK – 120 let z nami na planinskih poteh
Razstava in pogovor o zgodovini, dejavnosti, pomenu in poslanstvu Planinskega vestnika, najstarejše še izhajajoče slovenske revije, brez katere ne bi bilo planinstva, kot je. S člani uredniškega odbora Vladimirjem Habjanom, Ireno Mušič Habjan, Dušanom Škodičem in Emilom Pevcem se bo pogovarjala Manca Čujež.

Planinska založba PZS bo odprta do 22. ure. Ves dan in večer knjige in zemljevidi s popusti do 60 %, vsakemu obiskovalcu podarimo izvod Planinskega vestnika.

Prisrčno vabljeni!

Samo na sedežu PZS vas 23. aprila od 18. ure naprej razveselimo s še posebnimi ugodnostmi:
- Vodnik Julijske Alpe: Skupini Mangarta in Jalovca bo na voljo po akcijski ceni 23,99 € (redna cena: 29,90 €).
- Razširjena slovenska planinska pot danes zvečer le 19,90 € (redna cena: 23,90 €).
- Še nekaj nagrad za nove naročnike Planinskega vestnika (nahrbtnik in planinske palice podjetja Krka).
- Ob vsakem nakupu vam podarimo knjigo.

o dogodku Noč knjige 2015.