torek, 16. april 2024

Na Olimpijskem festivalu plezamo z Janjo Garnbret

Športno plezanje |
Komisija za športno plezanje |
Olimpijski komite Slovenije v sodelovanju z nacionalnimi panožnimi zvezami 17. oktobra 2015 na Kongresnem trgu v Ljubljani organizira Olimpijski festival. Planinska zveza Slovenije se predstavlja s športnim plezanjem. Vabljeni, da začutite športnika v sebi, spoznate mamljivi svet oprimkov in srečate svetovno mladinsko prvakinjo v športnem plezanju Janjo Garnbret.
Šport je dinamičen, atraktiven in zabaven ter pozitivno vpliva na naše življenje in dosežke na vseh področjih. Zato Olimpijski komite Slovenije v sodelovanju z nacionalnimi panožnimi zvezami v soboto, 17. oktobra, od 9. do 18. ure na Kongresnem trgu v Ljubljani organizira Olimpijski festival. Ta dogodek je prvenstveno namenjen otrokom in staršem, seveda pa ste dobrodošli vsi, ki bi se želeli srečati in poskusiti tudi v medijsko manj izpostavljenih športnih panogah.

olimpijski_festival

Na Olimpijskem festivalu bodo lahko vsi, ki jih zanima aktivno življenje, pobliže spoznali več kot 25 različnih športov in vrhunskih športnikov, kot so Dejan Zavec, Aljaž Pegan, Peter Kauzer, Marko Milič, Maruša Mišmaš, Benjamin Savšek, Janja Garnbret in številni drugi, ki se uvrščajo med zmagovalce največjih mednarodnih tekmovanj. Zbrane bodo zabavali Čuki, na voljo bodo športne delavnice, pridružil se bo tudi Ribič Pepe. Na festivalu bomo ves dan skupaj uživali v spoznavanju športnega duha, fair playa in pridobivanja novih izkušenj v različnih športih. Na Olimpijskem festivalu se bomo družili tudi z znanimi slovenskimi športniki, ki so vzor odločnosti, pokončnosti, vztrajnosti in moči, ne le telesne, temveč tudi psihične. Slovenski športni zvezdniki bodo otrokom približali posamezni šport in jim omogočili, da se v njem tudi preizkusijo.

S športnim plezanjem se predstavlja tudi Planinska zveza Slovenije, ponosna na naše športne plezalke in plezalce, ki so že vrsto let med najboljšimi na svetu. Na plezalnem stolpu boste lahko vstopili v vabljivi svet oprimkov in okusili športno plezanje. Z gibanjem v navpičnici razvijamo občutek za ravnotežje in koordinacijo telesa, krepimo spomin ter izboljšujemo vzdržljivost, gibljivost, telesno moč in koncentracijo. Trenerji športnega plezanja bodo poskrbeli za ustrezno opremo in varovanje, tako da se obeta igrivo, zabavno in varno doživetje, po katerem boste želeli: še! Ljubezen do plezanja kot zvestega življenjskega družabnika je namreč zelo nalezljiva.

Janja_Garnbret_foto_SYCT
Bi se pomerili v plezanju z Janjo Garnbret, svetovno mladinsko prvakinjo v športnem plezanju? (foto slovenska mladinska reprezentanca v športnem plezanju)

Pripravite se tudi na prav poseben IZZIV. Preplezajte isto športnoplezalno smer kot svetovna mladinska prvakinja v športnem plezanju, le da bo ona uporabila samo vsak drugi oprimek!

Na Kongresnem trgu se nam namreč pridruži športna plezalka Janja Garnbret, svetovna in evropska mladinska prvakinja v balvanskem in težavnostnem plezanju (med kadetinjami) ter evropska podprvakinja v težavnosti v konkurenci starejših članic. Se upate pomeriti na plezalnem stolpu s simpatično 16-letno Korošico, ob plezanju katere odprtih ust ostanejo tudi starejši in izkušenejši športni plezalci?

Olimpijski festival najdete tudi na Facebooku!

Prijazno vabljeni!

-------------------------