petek, 26. april 2024

četrtek, 12. november 2015, ob 11.45 uri, ogledov: 2133

Statut in programska vodila PZS - pripombe in predlogi do 31. decembra

Splošno |
Objavljamo dokumenta predlaganih sprememb in dopolnitev Statuta PZS ter osnutek Programskih vodil PZS, ki sta bila potrjena na zadnji seji Upravnega odbora PZS. Načelnike komisij, vodje odborov in predsednike MDO PD prosimo, da v okviru svojih organov preučijo in pripravijo splošne pripombe, ki jih bomo obravnavali v začetku decembra. Rok za posredovanje pripomb in predlogov je do 31. decembra 2015.

Prosimo vas, da v okviru svojih organov preučite in pripravite splošne pripombe, ki jih bomo obravnavali v začetku decembra, ko bomo izvedli tako koordinacijo predsednikov MDO PD kot tudi posvet vodstva PZS z načelniki komisij in vodji odborov glede vsebine obeh dokumentov.

Prosimo, da vse predloge in pripombe posredujete na elektronski naslov info@pzs.si
najkasneje v roku, ki je naveden v časovnici:
  • poziv društvom in organom PZS, da posredujejo pripombe in predloge. V tem času bo na to tematiko tudi sklican posvet vodstva PZS z načelniki komisij in vodji odborov ter koordinacija predsednikov MDO PD (do 31. 12. 2015);
  • sprejem dopolnjenega osnutka sprememb in dopolnitev obeh dokumentov na seji UO PZS (21. 1. 2016);
  • javna obravnava z razpravami po MDO PD in v organih PZS (do 15. 2. 2016);
  • obravnava in sprejem predloga sprememb in dopolnitev obeh dokumentov na seji UO PZS (10. 3. 2016);
  • obravnava in sprejem na skupščini PZS 16. 4. 2016.

PDF SPREMEMBE IN DOPOLNITVE STATUTA PZS
(481 KB)

Pregled predlaganih sprememb in dopolnitev Statuta PZS (s pojasnili in predlogi besedila členov) ter
prejeti predlogi v javni razpravi, ki jih delovna skupina ni upoštevala ali jih je smiselno upoštevala pri drugih spremembah (s pojasnili)

Na skupščini PZS 2014 so bila sprejeta izhodišča za spremembo in dopolnitve Statuta PZS. Delovna skupina, ki so sestavljajo člani predsedstva: Bojan Rotovnik – vodja, Miro Eržen, Tone Jesenko, Roman Ponebšek, in člani Odbora za pravne zadeve: Borut Vukovič, Darko Bukovinski ter Jože Melanšek. in ki jo je imenoval UO PZS, je na podlagi izhodišč in javne razprave pripravila osnutek predloga sprememb in dopolnitve Statuta PZS.

PDF PROGRAMSKA VODILA PZS - OSNUTEK (226 KB)

Programska vodila PZS so dokument, ki predstavlja vsebinsko vizijo razvoja planinske organizacije. Trenutna vodila so bila sprejeta že leta 1999. V tem času so nastopile splošne družbene spremembe, spremembe pri delovanju društev, spremembe pri poslovanju koč, pojavili so se novi športi v gorskem okolju … Vse te okoliščine zahtevajo nov premislek in nove vsebinske usmeritve planinske organizacije. Statut, ki je bil sprejet leta 2012, je v 13. členu določil, da PZS cilje in naloge uresničuje s pomočjo programskih vodil, ki so sestavni del statuta. Kot rok za sprejem je statut predvidel dve leti. Na naslednji skupščini je bila imenovana delovna skupina, ki se je skladno s sklepom skupščine in UO PZS dvakrat preoblikovala. Na skupščini leta 2014 in 2015 je bila podana informacija o poteku priprav predloga programskih vodil. Sklep skupščine predvideva sprejem Programskih vodil v letu 2016. Ustrezna programska vodila bodo usmeritev za nadaljnje izvedbene dokumente in osnova za delo planinske organizacije.

Hvala za sodelovanje!

Bojan Rotovnik,