ponedeljek, 18. julij 2016, ob 15. uri, ogledov: 11182

Stanje nekaterih planinskih poti v Julijskih Alpah in Karavankah

V zadnjem času dobivamo več informacij o zaprtju in tudi o odprtju začasno zaprtih planinskih poti. Nekaj pa je tudi opozoril zaradi trenutnega stanja na poteh.
Z A P R T E   P L A N I N S K E     P O T I

a) Planina Zapotok/Sedlo Kanja - Bavški Grintavec

PD Jesenice obvešča planince, da je planinska pot na Bavški Grintavec od križišča poti od Planine Zapotok in poti iz smeri Sedla Kanja zaprta!

Zalo zahtevna pot, ki vodi na vrh iz omenjene smeri je zaprta zaradi podora v zgornjem, vzhodnem delu vršnega grebena. Podor je velik in še vedno aktiven, zato je prehod lahko smrtno nevaren!

Pristop na Bavški Grintavec je tako mogoč le iz vasi Soča v Trenti ter iz doline Bavšice.

Zaprt odsek >>>

bavski_grintavec

b) Kriški podi - Pihavec

Po ugotovitvi, da je podor ponovno aktiviran so markacisti Planinskega društva Radovljica preverili stanje na terenu. Ugotovili so, da je gibanje po pred kratkim sanirani poti prenevarno, zato je pot na Pihavec ponovno zaprta!

Zaprt odsek >>>

pihavec

P O Š K O D O V A N E   P L A N I N S K E   P O T I

a) Krnica - Špik

PD Gozd Martuljek sporoča, da je na prvi tretjini planinske poti od Koče v Krnici proti Špiku prišlo do podora. Prehod je mogoč, vendar močno otežen. Markacisti v kratkem načrtujejo delovno akcijo, s katero bodo pot sanirali in poskrbeli za normalen prehod.

Poškodovan odsek >>>
krnica_spik

P O N O V N O   O D P R T E   P L A N I N S K E     P O T I

a) Zimska pot na Golico

Markacisti PD Jesenice sporočajo, da so Zimsko pot, ki vodi do Koče na Golici sanirali. Pot je urejena ter normalno prehodna in odprta.

Odprti odsek >>>
kpp_pzs_zimska_pot_golica

b) Kopiščarjeva pot na Prisojnik/Prisank

S strani PD Jesenice smo prejeli obvestilo o ponovnem odprtju Kopiščarjeve poti. Komisija, sestavljena iz markacijstov in gorskih reševalcev je po obnovi in sanaciji pot pregledala in ugotovila, da je ponovno varna in normalno prehodna.

Odprti odsek >>>

kpp_pzs_podor_na_kopiscarjevi_poti_2016

--------------------------

Več informacij o stanju planinskih poti najdete na spletni strani www.stanje-poti.pzs.si.

Javite poškodbo planinske poti: V kolikor ste na planinskih poteh opazili kakršnekoli poškodbe poti ali njihovo neustrezno urejenost (slabe markacije, zaraščenost, ipd.) prosimo, da nam o tem pišete na elektronski naslov poskodbe.poti@pzs.si. Navedite, na kateri poti ste opazili poškodbe ali pomanjkljivosti in jih na kratko opišite.