četrtek, 28. julij 2016, ob 15. uri, ogledov: 6946

Koče |
Gospodarska komisija |
Planinsko društvo Kranj |
Planinski dom na Gospincu, bolj poznan kot koča Rozka na Krvavcu, je v četrtek, 28. julija 2016, uničil požar. Vzrok nesreče še ni znan, koča je popolnoma uničena, zato bo do nadaljnjega zaprta.
V noči na četrtek, 28. julija, je požar zajel kočo Rozka ob zgornji postaji kabinske žičnice na Krvavcu. Vzrok požara še ni znan, gasilci so ga pogasili, še vedno pa so na pogorišču.

"Hiša je popolnoma uničena, zgornji del je uničen, strehe nima več, spodnji, gostinski del je pri gašenju zalila voda. Gmotna škoda je ogromna, saj je bila stavba nedavno popolnoma obnovljena. Rozka bo zato do nadaljnjega zaprta," je povedal Jaka Bajželj, najemnik planinskega doma, ki je v lasti PD Kranj.

OBVESTILO PD KRANJ

Požar na Rozki

V četrtek, 27. 7. 2016, v večernih urah, je udarila strela v Planinski dom na Gospincu, priljubljeno kočo Rozka na Krvavcu. Strela je povzročila požar, ki se je tekom noči razširil čez celotno kočo. V času požara ni bilo nikogar v koči, prav tako ni bilo poškodovanih med samim gašenjem.

Ogenj je uničil celotno prvo nadstropje in mansardo ter močno poškodoval pritličje.

Zahtevno gašenje so vodili člani PGD Cerklje na Gorenjskem ob pomoči sosednjih prostovoljnih gasilskih društev.

Planinsko društvo Kranj in najemnik objekta že izvajata vse možne ukrepe, da bo koča čim hitreje obnovljena in operativna do začetka zimske sezone. Ob tem se zahvaljujemo vsem, ki so nam nesebično ponudili pomoč za obnovo in s tem izkazali svojo podporo.

Vse dodatne informacije na telefonski številki 041 970 364 (Matjaž).

V ponedeljak, 1. 8., ob 7:00 zjutraj, začenjamo čiščenje ruševin na Krvavcu. Ima kdo čas? Potrebovali bi kar nekaj rok, da čim prej odstranimo ruševine, da se lahko začne obnova. Vse informacije in prijave na 041 970 364.