sobota, 27. april 2024

četrtek, 29. februar 2024, ob 11. uri, ogledov: 613

Državno prvenstvo in odprti SHS-pokal v lednem plezanju vabita v Domžale

Gorski športi |
Komisija za gorske športe |
Planinsko društvo Domžale |
Vabljeni na državno prvenstvo in odprti slovensko-hrvaško-srbski pokal v tekmovalnem lednem plezanju, ki bo v soboto, 2. marca 2024, pri garažni hiši v Domžalah, z začetkom kvalifikacij ob 9. uri in atraktivnim finalom ob 14. uri. Pred domačim občinstvom bosta v pisani mednarodni konkurenci nastopila tudi najuspešnejša slovenska ledna plezalka zadnjih let Maja Šuštar Habjan in zmagovalec zadnje tekme celinskega pokala 2023/24 Gregor Šegel. Na prizorišču se poleg vrhunskega tekmovanja obetajo srečelov, pijača in jedača, glasba in dobro vzdušje. Vstopnine ni!
Državno prvenstvo in odprti slovensko-hrvaško-srbski pokal v tekmovalnem lednem plezanju (drytooling oz. orodno plezanje) bo pristavil piko na i letošnji odlični tekmovalni sezoni slovenskih lednih plezalcev, ki so znova poskrbeli za preboj med najboljše na mednarodni ravni. Slovenski reprezentant Gregor Šegel je na zadnji tekmi celinskega pokala 2023/24 v tekmovalnem lednem plezanju v Veliki Britaniji 10. februarja prvič v karieri stopil na zmagovalne stopničke - in to v velikem slogu, z zmago v močni evropsko-azijski konkurenci. To je največji uspeh slovenskih tekmovalnih lednih plezalcev od časov Janeza Svoljšaka, rednega finalista in leta 2016 tudi zmagovalca tekme svetovnega pokala in evropskega prvenstva. V Domžalah bosta nastopila tudi najuspešnejša slovenska tekmovalna ledna plezalka zadnjih let Maja Šuštar Habjan, in najuspešnejši slovenski tekmovalni ledni plezalec leta 2023 Marko Guna, ki je tudi neutrudni organizator domžalske tekme.

tekma_domzale_2024
Gregor Šegel, zmagovalec zadnje tekme celinskega pokala 2023/24 v tekmovalnem lednem plezanju, bo svoje mojstrstvo pokazal tudi pred domačim občinstvom (foto Robert Hendriksen)

Tekmovalni ledni plezalci bodo svoje mojstrstvo pred domačim občinstvom pokazali to soboto, 2. marca, na državnem prvenstvu in odprti tekmi slovensko-hrvaško-srbskega pokala v Domžalah. Kvalifikacijski nastopi tekmovalcev se bodo na plezalni steni pri garažni hiši začeli ob 9. uri, ob 14. uri pa sledi finale, v katerem se bo pomerilo osem najboljših tekmovalcev in tekmovalk. Na prizorišču se poleg vrhunskega tekmovanja obetajo srečelov, pijača in jedača, glasba in dobro vzdušje. Vstopnine ni!

ledno_plezanje_shs_pokal_domzale_2023_foto_matevz_macek_mmmedia_9
Najuspešnejša slovenska tekmovalna ledna plezalka zadnjih let Maja Šuštar Habjan, serijska zmagovalka v Domžalah (foto Matevž Maček/MM media)

Glede na mednarodno udeležbo - prijavljeni so namreč tekmovalci iz sedmih držav - se pričakuje napet boj med najboljšim tekmovalci. Tekmovalno ledno plezanje je za gledalce še posebej atraktivno in napeto, saj je zaradi slabih oprimkov možen zdrs tekmovalca prav na vsakem gibu, hkrati pa je čas plezanja strogo omejen in je ključna tudi hitrost. Tako sta za dosego vrhunskega rezultata poleg moči potrebni tudi zbranost in natančnost v hitrem gibanju s cepini in derezami preko zastavljene plezalne smeri.

Vabljeni v Domžale!

--------------------------