petek, 4. april 2014, ob 0. uri, ogledov: 8617

Gorski športi |
Komisija za gorske športe |
Objavil(a): Zdenka Mihelič
Pod okriljem Komisije za gorske športe PZS je bilo letos izpeljanih pet tekem za slovenski pokal v tekmovalnem turnem smučanju. Največ tekmovalcev se je udeležilo tekme na Jezerskem, na drugem mestu pa je bila po udeležbi mednarodna tekma v Kranjski Gori LEO Night Race.
Organizatorji tekem so bili PD Jezersko, GRS Celje in TSK Olimpik, slednji klub je prevzel organizacijo kar treh tekem.

Slovenskemu pokalu v tekmovalnem turnem smučanju je že takoj na začetku sezone ponagajalo vreme. Organizator prve tekme za slovenski pokal, TSK Olimpik, je državno prvenstvo v vzponu na Zelenico 4. januarja izpeljal v zadnjem trenutku. Že ob povratku tekmovalcev v dolino na spodnjih legah skorajda ni bilo več snega, preko proge so drli hudourniki.

Topel januar je žal botroval odpovedi dveh planiranih tekem za slovenski pokal, tako v Kranjski Gori kot v Železnikih. Več kot srečo z vremenom pa so letos imeli organizatorji tekme v parih na Jezerskem, ki so jo izpeljali 25. januarja v idiličnih zimskih razmerah.

Nadomestni termin, 14. februar, so našli organizatorji tekme v Kranjski Gori, in tako je prva kranjskogorska tekma LEO Night Race več kot uspela in privabila tudi nekaj tujih tekmovalcev, verjamemo pa, da jih bo naslednje leto še več.

V skorajda kičastih vremenskih in snežnih pogojih so organizatorji iz GRS Celje izpeljali posamično državno prvenstvo na Okrešlju, 9. marca. Zadnja tekma v organizaciji TSK Olimpik pa je potekala ob smučišču Medvedjak na Golteh, 16. marca.

Zmagovalci letošnjega pokala po kategorijah so postali Klemen Triler (TSK Olimpik), Tone Karničar (TTSO PD Jezersko), Urh Karničar (TTSO PD Jezersko) in Špela Zupan (TSK Olimpik). Za končni seštevek so šteli najboljši štirje rezultati, pri enakem številu točk pa je o končnem vrstnem redu odločal izračun točk glede na zaostanek za zmagovalcem.

Vse rezultate si lahko ogledate na povezavi:

Podelitev priznanj najboljšim trem po kategorijah bo letos potekala na velikonočni ponedeljek, 21. aprila, v okviru dogodka 6. Skiventure na Jezerskem, ki ga v sodelovanju z Elanom prireja Davo Karničar. Na dogodek ste seveda vabljeni prav vsi ljubitelji turnega smučanja, posebej toplo pa prejemniki priznanj za skupni seštevek slovenskega pokala 2014!

Pripravila Milan Šenk in Špela Zupan, Komisija za gorske športe PZS

KGS_PZS_TTS_skiventure2014_web_m