torek, 22. april 2014, ob 0. uri, ogledov: 5079

Youth Commission UIAA v letu 2014 razpisuje zanimive tabore v tujini - Global Youth Summit 2014

Mladi |
Mladinska komisija |
Objavil(a): Zdenka Mihelič
Youth Commission UIAA (Mladinska komisija Mednarodnega združenja planinskih organizacij ) v letu 2014 razpisuje zanimive tabore v tujini - Global Youth Summit 2014. Več informacij je tudi na spletni strani UIAA, www.theuiaa.org.
GYS_2014_logoMednarodni taboru Global Youth Summit 2014:

1. Odkrijte mediteranske vulkane na Sicilija, Italija
Discovering Mediterranean Volcanoes Sicily, Italy 2014

Lokacija: Sicilija, Italija.
Datum: 29. junij-5. julij 2014.
Organizator: Club Alpino Italiano (CAI) in Commissione Alpinismo Giovanile Regione Sicily.
Opis: Mladinski plezalni in pohodniki tabor je odlična priložnost za raziskovanje treh aktivnih vulkanov v Mediteranskem morju. Aktivnosti vključujejo nočni vzpon na Stromboli, dostop do vulkana s hidrogliserjem in vzpon do kraterja na Etni (3340 m).
Pogoji: Udeleženci morajo biti stari med 14 in 17 let, z odraslim spremljevalcev.
Rok za prijavo: 31. maj 2014.

2. Mednarodni mladinski tabor Ariège, Francija
International Youth Camp Ariège France 2014

Lokacija: Ariège, Francija.
Datum: 5.-10. julij 2014.
Organizator: French Alpine Club (FFCAM in Alpine Club of Toulouse)
Opis: Tradicionalni plezalni tabor vsako leto združi mlade iz vsega sveta. Udeleženci poskusijo različne oblike plezanja, na klifih, eno in večraztežajne smeri v različnih tipih skale (granit, apnenec). Udeleženci se lahko udeležijo canyoning dogodivščine  in raziskujejo prelepo francosko regijo Ariège.
Pogoji: Udeleženci morajo biti stari med 16 in 24 let in sposobni plezati športno plezalne smeri težavnost vsaj 5b po francoski lestvici. Iz posamezne države se tabora lahko udeležijo največ trije udeleženci. Mlajši od 18 let morajo biti v spremstvu odraslega plezalca ali trenerja.
Rok prijave: 22. junij 2014.

3. Mt. Kazbek, Mednarodna mladinska gorniška šola, Gruzija
Mt. Kazbek, International Youth Mountaineering School Georgia 2014

Lokacija: Gruzija.
Datum: 20.-28. julij 2014, datum se lahko spremeni glede na razpoložljivost letalskih prevozov, o čemer bodo udeleženci obveščeni.
Organizator: The Mountaineering & Climbing Association of Georgia (MCAG) in Club Mountain Traveller (CMT)
Pogoji: Udeleženci morajo biti starejši od 18 let. Mladoletne mora spremljati vodnik z licenco.
Stroški: 230 EUR za celoten program. Plačilo ob prihodu. Z organizatorjem je možen dogovor glede spletnega plačila.
Rok prijave: 13. julij 2014.

4. Usposabljanje za mladinske voditelje
Maretlwane Bush Camp South, Južnoafriška republika - Youth Leader Training Course Maretlwane Bush Camp South Africa 2014

Lokacija: Maretlwane Bush Camp, Južnoafriška republika
Datum: 15.-19. avgust 2014.
Organizator: The Mountain Club of South Africa (MCSA).
Opis: Udeleženci se na vsakoletnem taboru učijo vodenja in zagotavljanja varnosti pri plezalnih in planinskih aktivnostih. Število udeležencev je omejeno na 15.
Pogoji: Udeleženci morajo biti stari nad 18 let (zgornje omejitve ni). Udeleženci morajo biti člani PZS in imeti interes za delo z mladimi ali že predhodne izkušnje na področju dela z mladimi na drugih področjih planinskih aktivnosti.
Rok prijave: 14. maj 2014.
--------------------------------------------------------------------------------------------

Več informacij o posameznih programih na spletni strani http://www.theuiaa.org/global-youth-summit.html.

Za usmerjanje pri prijavi se obrnite na predstavnika PZS v Youth Commission UIAA: damjan.omerzu@gmail.com

Vabljeni, izkoristite priložnosti za nove dogodivščine!

Zbral Damjan Omerzu