petek, 27. junij 2014, ob 0. uri, ogledov: 4493

Mladi | Planinska kultura |
Mladinska komisija |
Objavil(a): Zdenka Mihelič
Slovenski planinski muzej v Mojstrani tudi letos organizira za najmlajše in mlade planince lušten program počitniških aktivnosti. Delavnice - začnejo se v soboto, 5. julija - so primerne za otroke od 6. leta naprej, za mlajše otroke je potrebno spremstvo odraslih. Vabljeni!
PROGRAM počitniških delavnic v Slovenskem planinskem muzeju v Mojstrani 2014

Datum Ura Delavnica
Opis Cena
1.

Sobota, 5.7.

Planinska koča

Iz deščic, vej, lesenih palčk in kartona bomo poskusili zgraditi planinske koče. Da nam bo delo lažje šlo od rok, si bomo ogledali razstavo o planinski koči. Malica.

2.

Sobota, 12.7.

Dotakni se narave

S pomočjo kombija Triglavskega narodnega parka se bomo poskusili sprehoditi in se dotakniti nekaterih posebnosti, ki nam jih ponuja narava. V delavnici pa bomo poslikali majice ali vrečke za copate s planinskim cvetjem, živalmi,... Otroci naj majico prinesejo s seboj. Malica.

3.

Sobota, 19. 7.

Hribovska južna
Obiskala nas bo gospa Elizabeta in skupaj bomo pripravili pravo hribovsko južno. Skuhali in posladkali se bomo s špresovimi in kocovimi krapi. Veste, kakšni so to?
6 EUR
4.

Sobota,  26. 7.

Kovinarska koča v Krmi

Zbor pred muzejem od koder se odpeljemo v Radovno. Pot nadaljujemo peš z biologinjo, ki nam je pripravila zanimive naravoslovne animacije.  Zabava na igralih in delavnica barvanja lesenih ptičjih hišk. Malica.
6 EUR

5.

Sobota, 2. 8.

Planinski klobuk

Filcanje planinskega klobuka. Malica.

6.

Sobota,  9. 8.

Zakladi na poti do Peričnika

Lahek planinski pohod do Peričnika kjer spoznamo pravljico o njegovem nastanku, med pohodom bomo iskali zaklade narave.  Malica.

V primeru slabega vremena se dobimo v muzeju:
Pravljica o nastanku Peričnika, delavnica izdelovanja obeskov v obliki ovčk iz fimo mase, družabna igra Reši zakleto deklico.

7.

Sobota,  16. 8.

Orehnkova in Urbasova skala

Pohod do bližnje skale kjer bomo pod budnim očesom GRS Mojstrana in Alpinističnega odseka PD Dovje Mojstrana splezali na Orehnkovo (primerno za otroke od 3. do 10. leta) ali Urbasovo skalo (primerno za starejše od 10 let). Malica.

V primeru slabega vremena se dobimo v muzeju:
Ogled filma FD Nina film PRISANK, 2547 m (FD Nina film), sprehod po muzejskem grebenu s samovarovalnim kompletom, nevihta v bivaku, življenje alpinistov, plapolajoče zastave (izdelamo zastavo), družabna igrica Boj za zastavo

8.

Sobota, 23. 8.

Planinske igre

Zabavne družabne igre, ki jih bomo naredili v planinski ustvarjalnici, kuhanje planinske enolončnice v kotlu. Barvanje kolajn. Malica.
2 EUR

Delavnice so primerne za otroke od 6. leta naprej, za mlajše otroke je potrebno spremstvo odraslih. Cena posamezne delavnice je 2 EUR oziroma 6 EUR za delavnico Hribovska južna in Kovinarska koča v Krmi. V ceno je vključen material za izvedbo delavnic in malica. Izdelke narejene v delavnici otroci odnesejo domov. Otroci naj bodo na dan pohoda opremljeni z ustrezno planinsko opremo, zaželeno je tudi, da imajo s seboj na pohodu nekaj svoje malice.

Dodatne informacije: 08 380 67 32, E-pošta: neli.stular@planinskimuzej.si.

Lepo povabljeni!