četrtek, 18. april 2024

Nahrbtnik in palice za 200 novih naročnikov Planinskega vestnika

Planinska kultura |
Odbor za založništvo in informiranje | Planinski vestnik |
Planinski vestnik, najstarejša še izhajajoča slovenska revija, že 120 let stopa z nami po planinskih poteh. Njegova prva številka je kot glasilo Slovenskega planinskega društva v Ljubljani izšla 8. februarja 1895.

Ob 120-letnici Planinskega vestnika prvim 200 novim naročnikom podarimo nahrbtnik in pohodniške palice. Pokroviteljica akcije je Krka, tovarna zdravil, d. d., Novo mesto. Cena letne naročnine je 39,00 €, za člane planinskih društev PZS s 25-odstotnim popustom pa le 29,25 €. Cena velja za naročila znotraj Slovenije. Letna naročnina za tujino znaša 63,00 €, za člane planinskih društev PZS 53,25 €. DDV je vključen v ceno. Vsi nagrajenci bodo darila prejeli marca 2015.

Planinski vestnik lahko naročite
prek spletnega obrazca, v pisarni Planinske založbe PZS v Ljubljani ali na brezplačni številki 080 18 93 (24 ur/dan, vse dni v letu). Akcija velja za naročila od 6. februarja dalje.

Planinski_vestnik_Krka

Planinski vestnik je spremljevalec planincev že vse od časa Jakoba Aljaža. Skupaj s prvimi redkimi bralci je prisostvoval postavitvi Aljaževega stolpa na vrhu Triglava, z njimi se je veselil prve koče na Kredarici, poročal o odprtju naših prvih poti v visokogorje … in pozneje podoživljal drznost prvih plezalcev doma, ko je dozorel čas, pa tudi na najvišjih vrhovih sveta. Planinski vestnik se je radostil ob postavljanju pomembnih zgodovinskih mejnikov in iskreno žalostil ob tragiki, neizbežnem delu vseh uspešnih zgodb. V vseh obdobjih svojega izhajanja je bil ogledalo dela planinske organizacije, gorniške kulture, odraz splošnih razmer in duševnega doživljanja gora Slovencev, danes pa predstavlja najpopolnejši zgodovinski arhiv slovenskega planinstva in njegove krovne organizacije, Planinske zveze Slovenije.

Spoznajte Planinski vestnik, mladostnega 120-letnika!

Skrij vse komentarje (5)
Stanko Jus, torek, 17. marec 2015, ob 16.30 uri
Tudi jaz se strinjam z Bojanom, kaj pa tisti, ki smo ga naročili brez oklevanja že Decembra.
mirko bosnak, petek, 13. februar 2015, ob 11.08 uri
sicer pa niti palice niti nahrbtnik nista za resno rabo
mirko bosnak, petek, 13. februar 2015, ob 11.07 uri
ne bo vam uspelo, to je PZS  :)  A člani  po novem prispevamo (cca 6 €) še dodatno za koče, poti in PV (glej tabelo delitve stroškov pri članarini)kar druge kategorije ne
Martin M, torek, 10. februar 2015, ob 17.41 uri
Popolnoma se strinjam z Bojanom. Akcija bi morala biti zastavljena drugače. V akciji sodelujejo obstoječi (stari) naročniki PV, novi naročniki PV pa bodo v akcijah lahko sodelovali šele po podaljšanju naročnine (po enem letu).
Bojan Šipek, ponedeljek, 9. februar 2015, ob 14.26 uri
To ni pošteno! Mislim na akcijo naročila planinskega vestnika. Akcija velja od 6. februarja dalje. Kaj pa tisti vestni naročniki, ki so vestnik naročili brez oklevanja pred 6. feb? Po mojem bi morali nagraditi tiste, prve naročnike, ne pa one, ki bodo vestnik naročili za eno leto samo zato, da dobijo nahrbtnik in palice.